4Play Community
Bine ai venit pe forum , comunitatea 4play este deschisa din data de 5 Noiembrie 2011 de catre Sergiu . Pentru a ajuta comunitatea sa se dezvolte va rugam sa va inregistrati . Pentru orice problema va rugam sa ne contactati la contact_4play@yahoo.com

Cum faci un render

In jos

Cum faci un render

Mesaj Scris de SeBy la data de Dum Noi 06, 2011 5:51 am

Acum o sa va arat cum se creaza un render (desi sunt paine la PS, am descoperit accindental cum sa creez un render. Rofl)
Pasul 1: Va alegeti imagina.
Pasul 2: Imaginea mea este 184x184. De aceea fac o noua imagine (file- new) cu rezolutia 184x184 (pixels). Atentie!!! Nu ii faceti nimic la noua imagine
Pasul 2.5: Luati imaginea asa cum este si puneti-o in cea noua, apoi lucrati in ea cum este zis mai jos.
Pasul 3: Luati "polygonal lasso tool", sub primul "tool", adica patratul cu linii punctate.(asta la CS2... La celelalte nu stiu.). Deci, revin, luati acel "polygonal lasso tool" si folositi-l pentru a inconjura stema.
Pasul 4: Dati la select- inverse, apoi delete.
Pasul 5: Daca ati luat un pic si din backround, trebuie sa va duceti la select- feather si aici depinde de cat de mult ati luat din backound. Puteti seta feather la 2 px si dati delete. Daca e bine, dati de mai multe ori delete (cate trebuie pana cand ajungeti sa luati doar stema).
Acum aveti facut un render! Salvati imaginea si aia e!
Mai puteti sa va puneti ca toti cocalarii un logo cu Bo$$ si sa scrieti un slogan de genu': Sa moara fanii mei, sub sistem, renderele lu ala bo$$ de tot.
Cam asta e. Daca nu va iese postati aici sau daca credeti ca am sarit ceva.

SeBy
Membru
Membru

Euro : 87
Multumiri Primite : 0
Data de inscriere : 06/11/2011
Varsta : 19
Localizare : Medias

Vezi profilul utilizatorului http://4play.forumz.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare